به گزارش ایرنا مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان گفت: همه بیمارستانها، دانشگاه علوم پزشکی و واحد مراقبت مرزی مستقر در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان در آماده باش کامل برای مقابله با ورود ویروس کورونا هستند.

 

 رضا فدایی در این ارتباط اظهار داشت: برنامه ریزی ها و اقدام های لازم برای جلوگیری از ورود و انتشار این ویروس در استان اصفهان به ویژه با بازگشت حجاج از عربستان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه نخستین پرواز ورودی حجاج به اصفهان ۱۲ مهر امسال است اظهار کرد: همه تدابیر لازم برای بررسی همه زائران هنگام ورود به اصفهان از نظر بیماری های واگیر از جمله کورونا ویروس در جهت کنترل بهتر این بیماری ها و جلوگیری از شیوع آنها در استان در نظر گرفته شده است.

مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان با بیان اینکه واحد مراقبت بهداشتی مرزی همیشه در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان فعال است گفت: یکی از وظایف این واحد کنترل زائران حج بویژه درباره بیماریهای واگیر از جمله کورونا ست.

فدایی افزود: کشور عربستان، مرکز اصلی انتشار ویروس کورونا ست بهمین دلیل همه مسافرانی که از این کشور وارد ایران می شوند مورد بررسی پزشکی قرار می گیرند.

مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: پزشکان مستقر در واحد مراقبت مرزی به بررسی زائران می پردازند و افرادی که دارای علائم بیماری واگیردار هستند را شناسایی کرده و آنها را تحت مراقبت قرار می دهند.

وی با اشاره به اینکه موضوع ویروس کورونا از سه سال پیش مطرح شده است افزود: در این مدت هیچ مورد مثبتی از ابتلا به این ویروس در استان اصفهان مشاهده نشده است.

فدایی از جمله نشانه های بیماری کورونا را تب، سرفه و تنگی نفس برشمرد و اظهار کرد: تشخیص قطعی این بیماری با نمونه گیری از ترشح و خلط بینی و گلو انجام می شود.

شهریور امسال پنج هزار و ۸۱۵ زائر از طریق فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان عازم سرزمین وحی شدند.

ویروس کورونا مشکلاتی در دستگاه تنفسی انسان ایجاد می کند که در بسیاری از موارد منجر به بستری شدن بیمار در بیمارستان و در برخی موارد منجر به فوت بیمار می شود.

ابتلا به کورونا در ۲۶ کشور دنیا گزارش شده که بیشترین موارد ابتلا به این ویروس یعنی بیش از ۸۵ درصد آن در عربستان است.
هنوز واکسن و دارویی برای کورونا ویروس ساخته نشده است.

این خبر را به اشتراک بگذارید :