افتادگی پلک‌ها یکی از شایع‌ترین دلایل انجام جراحی پلک (بلفاروپلاستی) است. جراحی پلک با برداشتن و سفت‌سازی پوست اضافی پلک چهره‌ی شما را جوان و سرزنده می‌سازد. در بعضی موارد بلفاروپلاستی می‌تواند با برداشتن موانع دید یعنی پلک‌های افتاده، بینایی افراد را نیز بهبود ببخشد. بلفاروپلاستی قادر است پوست، عضله و چربی اضافی پلک فوقانی و تحتانی را از بین ببرد. بلفاروپلاستی پلک فوقانی (که به آن لیفت پلک هم گفته می‌شود) نباید با جراحی پتوز که بالا بردن پلک به کمک کشیدن ماهیچه و تاندون است اشتباه گرفته شود. در مواردی که پوست اضافی باعث سنگینی و افتادگی پلک باشد می‌توان از بلفاروپلاستی برای اصلاح آن استفاده کرد. بلفاروپلاستی زیبایی چیست؟ جراحی زیبایی پلک نوعی عمل جراحی است که از لحاظ پزشکی ضروری نیست و تنها برای بهبود ظاهر افراد استفاده می‌شود.

افتادگی پلک‌ها یکی از شایع‌ترین دلایل انجام جراحی پلک(بلفاروپلاستی) است. جراحی پلکبا برداشتن و سفت‌سازی پوست اضافی پلک چهره‌ی شما را جوان و سرزنده می‌سازد. در بعضی موارد بلفاروپلاستی می‌تواند با برداشتن موانع دید یعنی پلک‌های افتاده، بینایی افراد را نیز بهبود ببخشد. بلفاروپلاستی قادر است پوست، عضله و چربی اضافی پلک فوقانی و تحتانی را از بین ببرد.
بلفاروپلاستی پلک فوقانی (که به آن لیفت پلک هم گفته می‌شود) نباید با جراحی پتوز  که بالا بردن پلک به کمک کشیدن ماهیچه و تاندون است اشتباه گرفته شود. در مواردی که پوست اضافی باعث سنگینی و افتادگی پلک باشد می‌توان از بلفاروپلاستی برای اصلاح آن استفاده کرد.

بلفاروپلاستی زیبایی چیست؟
جراحی زیبایی پلک نوعی عمل جراحی است که از لحاظ پزشکی ضروری نیست و تنها برای بهبود ظاهر افراد استفاده می‌شود. متأسفانه با افزایش سن ممکن است پلک فوقانی و تحتانی شما دچار افتادگی یا تورم شوند. افزایش سن می‌تواند در ابروها نیز همین مشکلات را به وجود آورد.
پوست پلک منبسط می‌شود، ماهیچه‌های آن ضعیف می‌شوند و توده‌های چربی متورم می‌شوند و ظاهری واضح‌تر به خود می‌گیرند. این حالت ممکن است به  طور ارثی در خانواده‌ی شما متداول باشد. این موارد می‌توانند از لحاظ زیبایی باعث کاستن از جذابیت چشم‌ها و صورت شده و باعث ظاهر خسته‌ی چهره‌ی شما شوند.

چه وقت بلفاروپلاستی از لحاظ کارکرد چشم‌ها ضروری است؟
زمانی که افتادگی پلک تا حدی باشد که بر بینایی شخص و انجام فعالیت‌هایش مانند رانندگی تأثیر منفی گذارد می‌توان از بلفاروپلاستی برای از بین بردن پوست اضافی پلک فوقانی استفاده کرد. در مواردی که تورم پلک فوقانی یا تحتانی استفاده از عینک یا لنز را با مشکل مواجه کند نیز می‌توان از بلفاروپلاستی کمک گرفت.
دیگر موارد پزشکی که می‌توان برای برطرف کردن آنها از بلفاروپلاستی استفاده کرد عبارتند از:
•    تحریک و سوزش پلک به سبب سایش چین‌های اضافی پوست پلک
•    درد پیشانی ناشی از استفاده بیش از حد عضلات برای بالا نگاه داشتن پوست افتاده‌ی پلک.

این خبر را به اشتراک بگذارید :