خبرگزاری تسنیم: عضو شورای مرکزی بسیج جامعه پزشکی با اشاره به انجام جراحی‌های چشم بدون دلیل در کشور گفت: درحالیکه کشورهای دیگر از تجویز یک قطره اضافه برای بیمار باک دارند، از طرفی دیگر بیمه‌ها با پزشکان زیرمیزی بگیر قطع همکاری کنند.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، خسرو جدیدی با بیان اینکه اجرای طرح تحول سلامت دارای مشکلاتی است و اگر حل نشود تاثیرات نامطلوبی بر جای خواهد گذاشت، اظهار داشت: نظارت بر عملکرد حوزه درمان وجود ندارد و به همین دلیل این طرح ناکام می‌ماند.

جدیدی با بیان اینکه ضریب مبلغ جراحی‌های چشم افزایش یافته است، گفت: هم‌اکنون درصد بالایی از عمل‌های جراحی که پزشکان انجام می‌دهند ضرورتی ندارد.

این فوق تخصص جراحی قرنیه افزود: هزینه مالی طرح تحول سلامت بسیار بالا است، در هر جای دیگر دنیا این طرح اجرا می‌شد با نظارت هزینه آن را کاهش می‌دادند.

جدیدی با اشاره به اینکه کشورهای دیگر از تجویز یک قطره اضافه برای بیمار باک دارند، افزود: به دلیل نبود نظارت بر طرح تحول سلامت عمل‌های جراحی اضافی در بیمارستان‌ها انجام می‌شود و با این شرایط بودجه سنگینی بر دولت تحمیل می‌شود.

وی با تاکید به نظارت بیمه بر عملکرد پزشکان گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان نظام پزشکی باید در صرفه‌جویی بودجه به دولت کمک کنند.

عضو شورای مرکزی بسیج جامعه پزشکی کشور خاطرنشان کرد: اگر بیمه‌ها با پزشکان قرارداد منعقد کنند می‌توانند با پزشکانی که زیرمیزی دریافت می‌کنند قطع همکاری کنند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :