رئیس هیأت مدیره جامعه اپتومتری ایران با انتقاد از عدم پوشش بیمه‌ای خدمات اپتومتری از مسئولان بیمه خواست تا خدمات اپتومتری را تحت پوشش بیمه قرار تا مردم از خدمات این جامعه بهره‌مند شوند.

به گزارش فارس، محمدرضا محمدعلی‌ها، رئیس هیأت مدیره جامعه اپتومتری ایران در نشست خبری با اشاره به اینکه خدمات اپتومتری متأسفانه تحت پوشش بیمه‌های درمانی قرار نگرفته گفت: درخواست ما از مسئولان این است که ما را نیز جزء تعرفه‌های بیمه‌ای قرار دهند چرا که خدمات ما قبل از خدمات چشم‌پزشکی ارائه می‌شود و ارزان‌تر است.

وی با بیان اینکه ۲۰ خدمت از سوی اپتومتری ارائه می‌شود، گفت: سنجش میدان بینایی، تست استرابیست، معاینات و تشخیص بیماری‌های چشمی مرتبط با بینایی، تشخیص تنبلی چشم، تشخص انحرافات چشمی و درمان غیر جراحی انحرافات چشم از جمله این خدمات است.

رئیس هیأت مدیره جامعه اپتومتری ایران با انتقاد از برخوردهای دوگانه مسئولان با اپتومتریست‌ها گفت: مسئولان زمانی که ما می‌خواهیم مجوز شخصی بگیریم به ما می‌گویند که حتماً باید در محل ارائه خدمت خود حاضر باشید و اگر زمانی در این محل غایب بودید مجوز شما را باطل می‌کنیم اما یک کارخانه یا مؤسسه با استخدام یک اپتومتریست ۵۰ مرکز ارائه خدمات اپتومتری تأسیس می‌کند.

وی به شهروندان توصیه کرد: برای دریافت خدمات مربوط به بینایی سنجی، عینک و لنز به اپتومتریست‌ها مراجعه کنند.

محمدعلی‌ها با بیان اینکه اپتومتریست‌ها مجوز فروش عینک در مطب دارند، گفت: با این وجود در برخی از شهرستان‌ها صنف عینک فروشان مانع فعالیت اپتومتریست می‌شوند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :