مدیرکل نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو، گفت: مشکلات موجود در آب معدنی‌های دماوند سابقه داشته و چشمه آب معدنی این شرکت نیز در گذشته توقیف شده بود.

 

به گزارش گروه اجتماعی آنا، دکتر بهروز جنت درباره آلودگی آب معدنی دماوند و دیگر برندهای موجود در سطح بازار، گفت: پرونده حدود ۱۲ شرکت آب معدنی در اختیار اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو به عنوان ناظر تخصصی وزارت بهداشت قرار گرفته است و در صورت تائید اصلاحات از سوی این اداره کل، سایر موارد حقوقی و نظارتی پیگیری خواهد شد.

مدیرکل نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در ادامه تاکید کرد: در حال حاضر خط تولید شرکت‌های متخلف متوقف و اجناس آنها از سطح بازار جمع‌آوری شده است.

جنت با بیان اینکه آب معدنی دماوند از جمله شرکت‌هایی بوده که تذکرات لازم را در بحث آلودگی میکروبی جدی نگرفت، عنوان کرد: متاسفانه مشکلات موجود در آب معدنی‌های این شرکت سابقه داشته و چشمه آب معدنی این شرکت نیز در سال‌های گذشته، بدلیل مشکلات ناشی از آلودگی توقیف شده بود.

وی گفت: به جز نشان تجاری آب معدنی دماوند، نام هیچ آب معدنی دیگری به عنوان متخلف اعلام نشده است و این آب معدنی نیز صرفا به دلیل عدم تمکین به مقررات وضع شده در اداره کل تخصصی وزارت بهداشت و نیز عدم جدی گرفتن هشدارهای ارگان نظارتی اعلام نام شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :