هجدهمین کنگره علمی اپتومتری ایران ازامروز تا شانزدهم مرداد درمرکز همایشهای رازی برپاست.دکتر میرزاجانی رئیس کنگره درمصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما گفت : معرفی نوآوری ها و روش های جدید در درمان اختلالات بینایی از جمله اهداف برگزاری این کنگره است .
وی افزود :در این کنگره علاوه بر مباحث علمی با ارائه بیش از ۵۰ سخنرانی و۲۰ پوستر ، نمایشگاهی از تجهیزات پزشکی با حضور شرکت های مرتبط با اپتومتری و مراکز تحقیقاتی دانشگاه های مختلف برگزارشده است.
دانشیار دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود :کارگاه های تخصصی کم بینایی، آموزش لنزهای تماسی، ساخت عینک طبی و عدسی‌های تماسی برای مبتلایان به قوز قرنیه در این کنگره ارائه خواهد شد.
رئیس انجمن علمی اپتومتری‌ ایران افزود: ارائه اخرین اطلاعات علمی ونوآوریها درباره عدسی‌های تماسی و استفاده از آن برای مبتلایان به بیماری‌های قرنیه‌ای از دیگرمحورهای این کنگره است .وی درباره مشکلات اپتومتریستها نیز گفت : متاسفانه اپتومتریستها که خط اول تشخیص عیوب انکساری و تجویز عینک برای بیماران هستند در سطح دوم خدمات پزشک خانواده در نظر گرفته شده اند و به صورت عملکردی از توانمندی اپتومتریست ها در نظام ارجاع استفاده نمی شود و قرارداد مشخصی با آنها بسته نشده است.
وی گفت: بیمه های پایه از دیگر مشکلات این صنف است و بیمه های تامین اجتماعی ، خدمات درمانی نیروهای مسلح و کمیته امداد قراردادی برای پرداخت بیمه ویزیت ندارند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :