به نقل از مهر، پروفسور منگ و همکارانش از دانشگاه برکلی کالیفرنیا می‌گویند: «حدود ۲۵ درصد از افراد به دلیل عارضه خشکی چشم به چشم پزشک مراجعه می‌کنند. از آنجاییکه بیماری‌های مختلف چشمی که روی سطح چشم تاثیر می‌گذارند، می‌توانند علایم مشابهی داشته باشند، تشخیص، درمان و کنترل بیماری خشکی چشم برای پزشکان و بیماران چالش برانگیز و خسته کننده است. در طول دهه گذشته متخصصین چشم تلاش زیادی برای بهبود مراقبت از بیماران مبتلا به خشکی چشم کردند و به همین دلیل پیشرفت زیادی در بهبود اثرات منفی خشکی چشم بر کیفیت زندگی به دست آوردند.»

burningeyes

عوامل مختلفی از جمله نژاد یا قومیت آسیایی، مصرف داروهای گلوکوم یا آب سیاه، ساییده شدن سطح چشم در تماس با لنز و جراحی لیزیک در افزایش خطر ابتلا به بیماری خشکی چشم موثرند.

اما تست‌هایی که برای تشخیص خشکی چشم وجود دارند دارای محدودیت‌های بسیاری هستند و تست‌های تشخیص جدید هنوز تاییدیه لازم را کسب نکرده‌اند.

در جوامع امروز، حتی یک چشم سالم هم می‌تواند به دلایل مطالعه طولانی و یا خیره شدن به صفحه نمایشگر رایانه و سایر دستگاه‌های الکتریکی تجربه موقت این ناراحتی را داشته باشد. نرم افزارها و برنامه‌های تلفنی هستند که می‌توانند کاربر را مجبور به پلک زدن زیاد کنند تا خطر ابتلا به خشکی چشم را به حداقل برسانند.

از سایر درمان‌های رایج و اورژانسی معرفی شده در این مطالعه استفاده از مکمل‌های امگا ۳ و روش‌های جدید و مختلف «گرما درمانی» مانند «سیستم ضربان حرارتی» است. تحقیقاتی که در حال‌حاضر در مورد تنظیم عوامل جاری شدن اشک انجام می‌گیرد، می‌تواند منجر به استراتژی‌های جدیدی در درمان خشکی چشم شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید :